BUGÜNÜN YÜKSEK SKORU
Melliej_
333

ÜYE OL & GERÇEK ÖDÜLLER KAZAN!

1. OYNADIĞIN HER OYUN İÇİN ÜCRETSİZ BİLET KAZAN
2. BU ÜCRETSİZ BİLETLERİ GİR
3. GERÇEK ÖDÜLLER KAZAN!

BEDAVA OYNA

PLAY NOW
PRACTICE YOUR SKILLS

Çabuk, kolay ve uğraşmadan!

ZARLARI EŞLE, ŞANSINI BEŞLE!

Bu popüler klasik Yahtzee oyununda 5 adet zar atın ve onları sıralayın. Oyunda ama bu beş zarla yapabildiğinz kadar çok puan alabilmek. Bunları da kombinasyonlarla yapabilirsiniz. Skorunuzu arttırmak için Full House, büyük sıralı ya da Carre gibi kombinasyonlar yapmalı ya da risk alıp aynı zardan 5 tanesini toplayarak 5Zar'ı bulmaya çalışmalısınız. Aslında Yahtzee olarak da bilinen 5Zar yapmak hiç kolay değil. Kavraması oldukça kolay bir oyunda fakat en yüksek skoru yapmak için analitik düşünce becerilerinizin gelişmiş olması gerekiyor. Haydi bakalım, hazır mıyız?

Eşlemeler yapın

Zarları at, hepsini eşle

Zarı atın, küçük ya da büyük bir sıralı veya full house şeklinde eşlemeler yapın. Aynı değerde 5 zarınız mı var? O halde 5Zar yaptınız demektir!

Zarı 3 kez atın

En yüksek skor için zarları at ve eşle

Her turda zarı üç kere atabilirsiniz. Üçüncü atıştan sonra, istediğiniz kombinasyonu seçin: Tüm geçerli kombinasyonlar özel olarak gösterilecek!

Bonus

Bonus kazanmak için en doğru kombinasyonları bul

Oyun, skor kartınızdaki tüm kombinasyonları yaptığınızda biter. Üst kısımda 63 veya daha fazla skor yaptığınızda 35 bonus puan kazanırsınız!

BEDAVA OYNAplay!

Nasıl çalışır


5Zar, popüler zar oyunu Yahtzee ile aynı kurallara sahiptir. Zarları atın ve küçük sıralı, büyük sıralı ya da Full House gibi kombinasyonlar yapın.

Her turda zarları üç kez atabilirsiniz. Zarları attıktan sonra gelen zarlardan dilediğiniz tutmak için seçebilir ya da istediklerinizi tekrardan atabilirsiniz.

Oyun, skor kartındaki tüm kombinasyonlar yapıldıktan sonra bitmektedir.

Skor


Üst kısımdaki kombinasyonları yaptığınızda alacağınız skor eşlenen taşın değeri ve eşlenen taş sayısının çarpımıyla bulunur: 4 tane 3 attıysanız bu 12 puan alacaksınız demektir. Üç tane 5 attıysanız bu 15 puan alacaksınız demektir. Üst kısmı tamamladığınızda ve 63 puanı geçtiğinizde 35 puan ekstra olarak alırsınız.

Alt kısımda ise skor şöyle belirlenir: 3'lü eşlemede, Carre ile 5 zarın toplamı kadar skor kazanırsınız. Full House 25 puan, küçük sıralı 30 puan, büyük sıralı 40 puan ve 5Zar size 50 puan kazandırır.

Oyunun sonunda üst kısım ve alt kısım puanları toplanarak son skorunuzu belirler.
DIĞER TAHTA OYUNLARI